پهنای باند(ترافیک سایت ) چیست؟
پنجشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
0 نظر
1174 بازدید

پهنای باند سایت یا ترافیک ماهانه ، مقدار حجمی از اطلاعات است که در ماه بر روی هاست شما رد و بدل می شود  بدین معنا که مثلا اگر کاربران یک وبسایت ،  مجموعأ در یک ماه به اندازه ی 10 گیگابایت فایل از سایت دانلود و 5 گیگابایت فایل به آن آپلود کرده باشند ، میزان پهنای باند مصرفی آن ماه  وبسایت 15 گیگابایت بوده است. در این مثال ممکن است 10 گیگابایت فضای مصرف شده مثلا مربوط به دانلود یک گیگا بایتی باشد که ده بار توسط ده کاربر مختلف سایت انجام داده باشند و یا یک فایل یک مگابایتی که ده هزار بار توسط ده هزار کاربر مختلف سایت دانلود شده باشد.
توجه داشته باشید که دیدن صفحات نیز ، خود نوعی دانلود است زیرا هر بار که شما یک صفحه ی اینترنتی را می بینید ، مجموعه ای از تعدادی فایل که معمولا شامل یک فایل متنی (html) و تعدادی عکس و … است را بر روی کامپیوتر خود بارگزاری می کنید. مثلا فرض می گیرم که یک صفحه با فایلهای مربوط به آن ، یک مگابایت است، حال اگر این صفحه هزار بار دیده شود ،  هزار مگابایت (حدودا یک گیگابایت) از پهنای باند هاست آن وبسایت مصرف خواهد شد.
ممکن است این سوال برایتان به وجود بیاید که اگر پهنای باند هاستتان به اتمام برسد چه اتفاقی می افتاد؟
معمولا در این گونه موارد ، دسترسی به سایت شما قطع خواهد شد و یک پیام مبنی بر به اتمام رسیدن پهنای باند هاستتان در وبسایت به نمایش در خواهد آمد و شما می بایست برای خرید پهنای باند بیشتر ،  به قسمت ارتقا سایت ها در پنل نمایندگی مراجعه و سپس به بخش افزایش پهنای باند خود مراجعه نمایید و برای سایت مورد نظر پهنای باند خریداری نمایید.
جمله زیر نشان دهنده اتمام پهنای باند سایت می باشد:

Bandwidth Limit Exceeded

توجه : با نزدیک شدن به اتمام پهنای باند هر سایت ، به مدیر آن سایت به صورت اتوماتیک پیامک ارسال می گردد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 

[title]

[title]